Главная » 2015 » Июль » 24 » "Valmieras spēles" 2015 II kārta (+VIDEO)
10:42
"Valmieras spēles" 2015 II kārta (+VIDEO)

Uz goda pjedestāla trīssoļlēcēji jaunieši (trešajā vietā Rūdolfs Jānis Vuļs)

Ziņai pievienots video 800 m juniorēm, 200 m fināls jauniešiem, 200 m fināls meitēnēm un 200 m fināls zēniem

21. un 22. jūlijā Jāņa Daliņa stadionā Valmierā norisinājās tradicionālās vieglatlētikas sacensības "Valmieras spēles II kārta", kurās piedalījās sportisti no Somijas un Igaunijas komandām, kā arī daudzas Latvijas sporta skolu un klubu komandas. Mūsu treniņgrupas audzēkņi, atrodoties Valmierā mācību-treniņu nometnē, arī izmantoja iespēju piedalīties šajās sacensībās, kuplā skaitā startējot visās trijās vecuma grupās un arī ārpus konkursa.

Pirmās dienas sacensības.

Veiksmīgākās distances mūsējiem pirmajā dienā, kā jau ierasts bija 1500 un 400 metri.

1500 metru distancē zēniem pārliecinošu uzvaru ar jaunu personisko rekordu izcīnīja Edgars ASERIS-INDRIĶIS - 4:40.09.

1500 metru distancē junioriem, startējot ārpus konkursa uzvaru skrējienā izcīnīja Kristaps VĒJŠ-ĀBOLIŅŠ - 4:06.50.

400 metru distancē zēniem personiskos rekordus sasniedza divi mūsu audzēkņi - Armands ŠTĀLS sasniedza rezultātu 56.57 un ierindojās 3. vietā, bet Gustavs ZVIRGZDIŅŠ ieguva 5. vietu ar rezultātu 57.96.

Jāpiemin Rūdolfa Jāņa VUĻA starts tāllēkšanas sacensībās jauniešiem. Pēc ilgāka laika startējot tāllēkšanas disciplīnā, Rūdolfs sasniedza pagaidām vēl pieticīgo, bet tomēr personisko rekordu - 5.62 metri, ierindojoties 10. vietā.

100 metru distancē jauniešiem personiskos rekordus priekšskrējienos sasniedza trīs audzēkņi - Jeļisejs ŠAMARINS (11.82, vējš 0.9 m/s), Kirills AHREMS (12.25, vējš 0.8 m/s) un Kristaps BRIŠKA (12.47, vējš 0.9 m/s). Jeļisejs izcīnīja tiesības startēt finālskrējienā, kurā ieņēma 6. vietu ar rezultātu 11.91 (vējš -0.7 m/s).

100 metru priekšskrējienos meitenēm personiskos rekordus sasniedza trīs audzēknes - Sintija BRANTE (13.40, vējš -2.1 m/s, 9. vieta), Sanija Raina BRENČA (14.15, vējš -2.1 m/s, 16. vieta) un Dana MAGRĪNA (14.79, vējš 0.0 m/s, 23. vieta).

100 metru priekšskrējienos zēniem personiskos rekordus sasniedza trīs audzēkņi. Pirmrekordu sasneidza Oskars GRAVA (12.68, vējš 1.5 m/s, 11. vieta), Artjoms VASIĻJEVS pirmo reizi "izskrēja" no 13 sekundēm - 12.99 (13. vieta, vējš 1.5 m/s) un Ričards KVAŠINS (15.09, vējš -1.0 m/s, 19. vieta).

Vēl 100 metru priekšskrējienos piedalījās trīs treniņgrupas audzēkņi. Ārpus konkursa Sandris OZOLIŅŠ (12.40), Anna KOKORĒVIČA (14.31) un jaunietēm Amanda Marija JUNDASE (14.12, vējš 0.5 m/s, 12. vieta).

Vēl jāatzīmē nedaudz avantūrisks, bet zināmā mērā izdevies eksperiments. Divi mūsu zēni pirmo reizi piedalījās šķēpa mešanas sacensībās. 600 gramus smago šķēpu Ņikita KONČAKOVS aizmeta 32.09 metrus tālu un pat iekļuva fināla astotniekā (pateicoties nelielam dalībnieku skaitam), gala rezultātā izcīnot 8. vietu. Ne tik veiksmīgi savaldīt šķēpu sanāca Artjomam VASIĻJEVAM, kuram tika neiskaitīts pirmais (tālākais) mēģinājums un gala rezultātā pieticīgie 25.93 metri. Jau šonedēļ Jēkabpilī zēni vēlreiz mēģinās cīnīties šajā disciplīnā.

Otrās dienas sacensības.

Vairākiem audzēkņiem personiskie rekordi 800 un 200 metru distancēs.

800 metru distancē juniorēm personiskais rekords Elēnai MIEZAVAI - 2:21.18 un 2. vieta. Jāpiemin, ka šajā distancē uzvarēja "Arkādijas" pārstāve Anna Frančeska Slaidiņa, kurai teicams personiskais rekords 2:20.32.

800 metru distancē junioriem ārpus konkursa startēja četri mūsu audzēkņi. Veiksmīgāk Alberts BLAJS, kurš zaudēja vienīgi Jānim Razgalim (1:54.20), bet sasniedza personisko rekordu 1:54.82. Arnis OZOLIŅŠ uzrādīja rezultātu 1:58.04, Kristaps VĒJŠ-ĀBOLIŅŠ - 2:00.68 un Krists SIŅICINS - 2:00.91.

200 metru priekšskrējienos jauniešiem startēja trīs treniņgrupas audzēkņi. Veiksmīgāk - Jeļisejs ŠAMARINS, kurš priekšskrējienā sasniedza 24.24 un izcīnīja tiesības startēt finālskrējienā, kurā zaudēja vienīgi "Arkādijas" pārstāvim Artūram Sokolovam (22.90) un distanci veica 23.78, tikai par 0.02 sekundēm atpalikdams no personiskā rekorda. Personisko rekordu priekšskrējienā sasniedza Kristaps BRIŠKA - 24.80 (vējš 0.7 m/s, 10. vieta), bet Kirills AHREMS distanci pieveica 25.02, ierindojoties vien 12. vietā.

200 metru priekšskrējienos meitenēm startēja četras mūsu audzēknes. Priekšskrējienā personisko rekordu sasniedza Sintija BRANTE - 27.32 (vējš -0.9 m/s), kvalificējoties finālskrējienam. Finālā Sintijas solis bija nedaudz gausāks - 27.48, bet ar to pietika, lai izcīnītu 3. vietu. Sanija Raina BRENČA uzrādīja rezultātu 29.00 un izcīnīja 13. vietu, bet Dana MAGRĪNA distanci pieveica 30.17 sekundēs un ierindojās 23. vietā.

200 metru priekšskrējienos zēniem startēja četri mūsu zēni. Visveiksmīgāk - Oskars GRAVA, kurš priekšskrējienā sasniedza personisko rekordu 25.78 (vējš -0.3 m/s) un izcīnīja tiesības skriet finālskrējienā, kur tika izcīnīta 5. vieta un sasniegts rezultāts 25.79. Vēl personiskie rekordi Armandam ŠTĀLAM - 26.31 (vējš 1.0 m/s, 9. vieta) un Artjomam VASIĻJEVAM - 26.84 (vējš 1.1 m/s, 13. vieta). Gustavs ZVIRGZDIŅŠ šo distanci veica 27.05

Pirmo reizi trīssoļlēkšanas sacensībās piedalījās jaunietis Rūdolfs Jānis VUĻS. Rūdolfs ar pirmajā mēģinājumā sasniegto priekš sevis cienīgo rezultātu 12.24 metri ierindojās 3. vietā starp četriem konkurentiem.

Vēl jāpiemin divi mūsu audzēkņu starti 200 metru distancē. Junioriem Pāvels SIDOROVS distanci veica 24.92 un ieguva 8. vietu, bet ārpus konkursa startējusī Anna Kokorēviča finišu sasniedza pēc 29.35.