Главная » 2015 » Июнь » 29 » Latvijas čempionāts U20 un U16 (+video) Papildināts
12:13
Latvijas čempionāts U20 un U16 (+video) Papildināts

Uz goda pjedestāla Latvijas čempiona godā 3000 metru skrējienā Armands Štāls (vidū)

27.-28. jūnijā Jēkabpilī labvēlīgos laika apstākļos ar kuplu dalībnieku skaitu veiksmīgi tika aizvadīts Latvijas čempionāts U20 un U16 vecuma grupām. Šajā čempionātā startēja vairāk kā 300 dalībnieku un tostarp vairāk kā 60 "Arkādijas" audzēkņi, kuru vidū astoņi izcīnīja Latvijas čempionāta zelta godalgas un patīkami, ka divi no viņiem ir mūsu treniņgrupas audzēkņi!

"Arkādijas" komandas audzēkņi izcīnīja 33 medaļas - 11 zelta, 10 sudraba un 12 bronzas medaļas. Savukārt mūsu treniņgrupas audzēkņu kontā ir 4 zelta, 1 sudraba un 1 bronzas medaļas!

Vispirms par vislielāko gandarījumu un prieku. Otrās dienas sacensībās norisinājās 3000 metru skrējiens zēniem, kurā uz starta izgāja vien četri zēni, kuru vidū bija arī Armands ŠTĀLS. Praktiski visu distanci zēni turējās kopā un līdz pat 2800 metru atzīmei visi vēl skrēja blakus viens otram. Bet Armanda finiša spurts distances pēdējos 200 metros neatstāja nekādas cerības viņa pieredzējušākiem konkurentiem. Lai gan debijas reizē uzrādītais rezultāts 10:33.29 šajā distancē nav īpaši augsts, tomēr tagad mūsu treniņgrupas Latvijas čempionu klubiņā ir jau 10 valsts čempions! Atliek vien izteikt paldies Andrim Aščukam ("Arkādija") par to, ka uzņēmās līdera godu sekotāju grupā, lai likvidētu pirmajā kilometrā izveidojušos atstarpi starp tābrīža līderi Andreju Dāvi Kmetjuku un sekotāju grupu.

Par šo sacensību divkārtējo uzvarētāju kļuva mūsu treniņgrupas audzēkne (pārstāv Talsu SS) Elēna MIEZAVA, uzvarot gan 1500 metru skrējienā (4:58.99 - jauns personiskais rekords un šībrīža sezonas labākais rezultāts starp vienaudzēm Latvijā), gan 800 metros (2:23.48) starp juniorēm.

Vēl vienu Latvijas čempiona titulu izcīnīja Gustavs ZVIRGZDIŅŠ, pārliecinoši uzvarot 1500 metru skrējienā zēniem, finišu sasniedzot jauna personiskā rekorda laikā - 4:22.30. Gustava rezultāts ir arī sezonas labākais rezultāts starp vienaudžiem Latvijā. Gustavs izcīnīja arī bronzas medaļu 800 metru skrējienā (2:08.89), kur uzvarēja liepājnieks Gints Drigulis (2:04.84).

Teicams starts 400 metru distancē meitenēm padevās Sintijai BRANTE.  Sintija, parādot īstu cīnītājas raksturu, distances pēdējos metros izrāva otro vietu, apsteidzot Mariju Medvedevu ("Auseklis"), kura palika trešā (1:01.78) un piekāpjoties tikai Rebekai Ozolniecei (Liepājas SSS) - 1:00.57. Sintijas jaunais personiskais rekords tagad ir 1:01.57. Šai pat distancē meitenēm atzīstami startēja arī Sanija Raina BRENČA, uzstādot personisko rekordu 1:04.95 viņai augstā 9. vieta. Personiskais rekords arī Danai MAGRĪNAI - 1:09.53.

Personiskos rekordus otrās dienas sacensībās 200 metru skrējienā meiteņu konkurencē sasniedza Sanija Raina BRENČA (28.45) - 19. vieta starp 63 dalībniecēm un Dana MAGRĪNA (30.07). Jāpiemin arī Artjoma VASIĻJEVA personiskie rekordi zēnu konkurencē: 100 metros (13.23) un 200 metros (27.15). Vēl vienam audzēknim - Oskaram GRAVAM - kaut arī neizdevās sasniegt personiskos rekordus, stratējot individuāli, bet tomēr izdevās palīdzēt komandas biedriem Robertam Jānim Zālītim, Frederikam Morozovam un Edvardam Strazdam izcīnīt 3. vietu 4x100 metru stafešu skrējienā zēniem. Oskars individuāli ierindojās 9. un 11. vietās attiecīgi 800 metru (2:21.66) un 400 metru (59.21) distancēs.

Otrās dienas sacensību noslēgums sagādāja gandarījumu "Arkādijas" meitenēm, kuras piedalījās mazās zviedru stafetes skrējienā. Sanija Raina BRENČA, kopā ar komandas biedrenēm Katrīnu Vorpuli, Milanu Tatarņikovu un Patrīciju Cīruli izcīnīja 2. vietu (2:31.82).

Vēl otrās dienas sacensībās 3000 metru kavēkļu skrējienā savu pēdējo kontrolstartu pirms Eiropas U-23 čempionāta, kas norisināsies kaimiņzemes galvaspailsētā Tallinā no 9. līdz 12. jūlijam, aizvadīja Alberts BLAJS. Kaut arī distances gaitā Alberts pirmo kilometru veica 2:50 minūtēs, tomēr gala rezultāts - 9:14.33, kas nesagādāja gandarījumu... Jebkurā gadījumā ceram uz Alberta veiksmīgo startu Eiropas U23 čempionātā! Priekšskrējieni 3000 metru kavēkļu skrējienā paredzēti 10. jūlijā.

Vēl jāpiemin "Arkādijas" vesera metēji, kurus trenē Jānis Kolidzejs.  Trim audzēkņiem izdevās izcīnīt divas medaļas. Trešajā vietā triju junioru konkurencē ierindojās Maksims Borovikovs - 52.15 metri. Kā vienīgais vesera metējs zēnu konkurencē bija Vladislavs Lukjaņins - 29.19 metri. Vesera mešanas gudrības tikko sāka apgūt Laura Feldmane, kurai otrais starts šajā disciplīnā un personiskais rekords 30.90 metri - meiteņu konkurencē 4. vieta.

Šo sacensību nobeigumā pavelkam svītru izcīnīto uzvaru neoficiālā komandu cīņā. Visvairāk uzvaru izcīnīja "Arkādijas" komanda - 11, tad seko Liepāja - 9 un Jēkabpils - 7.

Jau šīs nedēļas nogalē - 4. un 5. jūlijā 1999.-2000. gados dzimušie atlēti izies Valmieras Jāņa Daliņa stadiona sektoros lai noskaidrotu labākos Latvijas Jaunatnes Olimpiādes vieglatlētus. Šajās sacensībās plānots startēt sešiem mūsu treniņgrupas vieglatlētiem. Turēsim īkšķus un lai veiksmīgi starti!

Просмотров: 1335 | Добавил: trener | Рейтинг: 5.0/2