Главная » 2014 » Декабрь » 14 » "Maniežo taurė 2014" (+ rezultāti + VIDEO)
15:37
"Maniežo taurė 2014" (+ rezultāti + VIDEO)

Uz foto (no kreisās): Valērijs Valinščikovs un Aleks Vasiļjevs

12. un 13. decembrī Klaipēdā norisinājās tradicionālās sacensības "Maniežo taurė". Cīņā par Klaipēdas kausu piedalījās kupls skaits dalībnieku, tai skaitā tradicionāli liels skaits Latvijas komandu. Tik liels, ka dažubrīd likās, ka sacensības notiek Latvijā, nevis Lietuvā - tik liela bija Latvijas komandu pārstāvniecība. Tai skaitā manēžas arēnā izgāja 48 sporta skolas "Arkādija" jaunie vieglatlēti.

Mūsu sporta skolas audzēkņi izcīnīja 11 medaļas - divas I vietas, četras II vietas un piecas III vietas. Arī mūsu treniņgrupas audzēkņi atzīmējās ar izcīnītām godalgām un vairākiem personiskiem rekordiem.

Pirmās dienas sacensībās mūsu treniņgrupas audzēkņi piedalījās 60 metru, 600 metru un 2000 metru skrējienos. Vislabāk veicās Gustavam ZVIRGZDIŅAM 2000 metru skrējienā zēniem - 2. vieta un jauns personiskais rekords 6:27.34 (pirmais km 3:24, otrais 3:03). Aleks VASIĻJEVS arī skrēja 2000 metru distanci un ierindojās 7. vietā jauniešu konkurencē (6:19.12).

Savukārt 600 metru distanci pirmo reizi skrēja Kirils AHREMS un Ņikita KONČAKOVS. Ātrāk noskrēja Kirils, kurš ierindojās 10. vietā (1:34.18), bet Ņikita ierindojās 12. vietā (1:34.97) zēnu konkurencē. Jāatzīmē, ka šajā distancē 3. vietā ierindojās Alfrēds APINIS (1:29.10).

Vēl pirmajā dienā 60 metru priekšskrējienu aizvadīja Jeļisejs ŠAMARINS. Viņam personiskais rekords 7.82 un dalītā 18. vieta 63 skrējēju konkurencē. Vēl jāatzīmē, ka mūsu zēni skrēja 4x200 metru stafeti, kurā bija vieni no jaunākajiem, jo skrēja jauniešu konkurencē. Jeļisejs ŠAMARINS, Kirils AHREMS, Ņikita KONČAKOVS un Edgars PAVĀRS distanci veica 1:40.9 un ierindojās 6. vietā. Savukārt "Arkādijas" 1. komanda izcīnīja pārliecinošu uzvaru - 1:35.6 (Valērijs VALINŠČIKOVS, Artūrs SOKOLOVS, Aleksejs SIDOROVS, Ivans BORODINS).

Otrās dienas sacensībās mūsu zēni skrēja 200 metru un 1000 metru distances. Visi sasniedza jaunus personiskos rekordus. Veiksmīgs starts Aleksam VASIĻJEVAM 1000 metru skrējienā jauniešiem - 3. vieta un rez. 2:40.71. Gustavs ZVIRGZDIŅŠ 1000 metru skrejienā zēnu konkurencē izcīnīja 4. vietu (2:50.41), bet Armands ŠTĀLS, kurš pamazām apgūst vidējo distaņču gudrības ierindojās 11. vietā, labojot pirms divām nedēļām sasniegto pirmrekordu par 8 sekundēm (3:08.58).

Vēl trīs zēni skrēja 200 metru distanci. Vislabāk - Ņikita KONČAKOVS, kuram jauns absolūtais rekords šajā distancē - 24.79 un iegūta augstā 7. vieta gandrīz 60 konkurentu vidū. Kā 8.-jam finiša protokolā vajadzēja būt Jeļisejam ŠAMARINAM ar rezultātu 24.96, bet viņu diskvalificēja par distances saīsināšanu... Savukārt Kirils AHREMS ierindojās vien 19. vietā ar personisko rekordu telpās - 25.59.

"Arkādijas" komandā bez pieminētās jauniešu stafešu komandas vienīgo individuālo uzvaru izcīnīja Aleksejs SIDOROVS, sasniedzot jaunu personisko rekordu 14.74 metri.

Šīs sacensības ir lielisks pārbaudījums gan jauniem sportistiem, gan treneriem, jo labi var ieraudzīt nianses, pie kurām vēl jāpiestrādā lai nākamie starti būtu krietni veiksmīgāki.

Paldies par brauciena organizēšanu sporta skolas metodiķei Ingai Vītolai-Skultei!