Главная » 2010 » Февраль » 27 » Mūsu audzēkņu starti starptautiskajās sacensībās "Nevežio taure" (+sacensību protokoli)
22:40
Nedēļas nogalē (26.-27. februāri) 37 sporta skolas audzēkņi viesojās Lietuvā, Paņevežā lai piedalitos XXII starptautiskajās vieglatlētikas sacensibās "Nevežio taure" "A" un "B" grupām. Šajās sacensibās piedalijās ari 11 musu treniņgrupas audzēkņi un viņiem visiem tās bija pirmās tik augsta limeņa sacensibas. Jāpiebilst, ka sacensibu organizācija un rezultātu limenis daudzās disciplinās bija visai augsts. Startēja sportisti no Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Krievijas (Kaļiņingrada) un Latvijas ("Arkādija" un Bauska). Jāatzimē ari organizatoru izpalidziba un pretimnākšana dažādu jautājumu risināšanā - Latvijas mēroga sacensibām tas diemžēl nav raksturigs. Bet nu, par rezultātiem. Kā jau ierasts, vispirms par musu treniņgrupas audzēkņu sniegumu.
Pirmās dienas sacensibās musējie startēja divās disciplinās - 60 metru un 600 metru skrējienos. Zēniem 60 metros ātrākais no musu audzēkņiem kārtējo reizi izrādijās Sandris Ozoliņš, kuram jauns personiskais rekords - 8,13 sekundes un dalitā 15.-16. vieta 45 dalibnieku konkurencē. Nākamais musējais sacensibu protokolā, tikai 0,02 sekundes atpaliekot no personiskā rekorda ir Arturs Harlamovs - 8,33 sekundes - viņam 23. vieta. Antons Tjumins ar personisko rekordu 8,43 sekundes ievuga 25. vietu, bet debitants Rihards Freimanis ar pirmrekordu 8,44 sekundes ierindojās 26. vietā. Aleksandrs Saļzirins uzrādija rezultātu 9,20 sekundes un ierindojās 42. vietā. Zēniem šajā disciplinā uzvarēja Lietuvas sportists Arnas Dilinskis - 7,33 sekundes. 60 metru finālā iekļuva un 5. vietu ieguva Inetas Zālites audzēknis Toms Safronovs, kuram 7,62 sekundes.
Meitenēm 60 metros ātrākā no musējām Marina Bolotova, atpaliekot no personiskā rekorda tikai 0,02 sekundes ierindojās  8. vietā ar rezultātu 8,59 sekundes. Pārsla-Esmeralda Sietiņa trešo reizi šogad noskrienot šo distanci 9,04 sekundēs ierindojās 17. vietā 31 dalibnieču konkurencē. Šajā distancē uzvarēja Lietuvas sportiste Migle Marozaite - 8,16 sekundes. Finālā skrēja Edgara Voitkēviča audzēkne Alina Kroškina un ar rezultātu 8,57 sekundes izcinija 6. vietu.
600 metru skrējienā meitenēm startēja divas musu treniņgrupas audzēknes. Priecēja Narimana Dana - viņai pirmrekords 1:51,98 un augstā 4. vieta. Bet 5. vietā ierindojās Sintija Kaufelde ar rezultātu 1:54,78. Šajā distancē uzvarēja Karolina Šarkauskaite no Klaipēdas ar rezultātu 1:46,65.
600 metru skrējienā zēniem mums atkal 4. un 5. vietas. Alberts Blajs sivi spēkojās ar uzvarētāju trio, bet šoreiz tomēr 4. vieta un personiskais rekords 1:35,08. Savukārt Iļja Azarēvičs pirmo reizi skrienot šo distanci uzrādija rezultātu 1:46,30 un gala protokolā viņam 5. vieta. Šajā distancē uzvaru svinēja Lietuvas sportists Simonas Stankevičius - 1:32,76 minutes.
Vēl no pirmās dienas notikumiem jāatzimē Andreja Sambura 2. vieta lodes grušanā. Vienigajā ieskaititajā mēģinājumā vinam 14,77 metri. Šeit uzvaru svinēja Lietuvas sportists Justas Petrauskas, kuram 16,10 metri. Dienas noslēgumā - 4x200 metru stafetes. "Arkādijas" audzēkņu kvartets - Marks Černišovs, Kristaps Sietiņš, Toms Safronovs un Mihails Mesilovs ieguva 2. vietu (rezultāts 1:38,09). Savukārt musu meiteņu kvartets, diemžēl ierindojās pēdējā, 7. vietā (rezultāts 1:59,48).
Otrās dienas sacensibās musu audzēkņi startēja veiksmigāk. Pirmā disciplina skrejceļā - 200 metru skrējieni. Meitenēm 200 metros Marina Bolotova ar teicamu personisko rekordu 28,23 sekundes izcinija tiesibas startēt finālā. Finālā skrējiens nedaudz lēnāks - 28,66 sekundes, bet gala protokolā augstā 4. vieta. Narimana Dana šo distanci veica jauna personiskā rekorda ātrumā - 30,05 sekundes un protokolā ieņēma 18. vietu. Savukārt Pārsla-Esmeralda Sietiņa ar jaunu personisko rekordu 30,22 sekundes ierindojās 21. vietā starp 31 finišu sasniegušām. Šajā distancē uzvarēja lietuviete Erika Žitkevičiute - 26,77.
200 metru distancē zēniem labākais no musu treniņgrupas audzēkņiem bija Sandris Ozoliņš - viņam jauns personiskais rekords 26,75 sekundes un 11. vieta. Savukārt Antons Tjumins ar personisko rekordu telpās - 27,11 sekundes ierindojās 13. vietā. Iļja Azarēvičs ar rezultātu 27,84 sekundes ierindojās 17. vietā, budams trešais ātrākais starp 96. gadā dzimušiem. Nedaudz atpaliekot no Iļjas, 19. vietā ierindojās Rihards Freimanis ar pirmrekordu 27,97 sekundes. Arturs Harlamovs ar rezultātu 28,08 sekundes ieguva 21. vietu. Savukārt Aleksandrs Saļzirins ar personisko rekordu 30,97 sekundes ierindojās 29. vietā starp 31 dalibnieku. Šajā distancē uzvarēja Kauņas sportists Rokas Pacevičius - 24,26 sekundes. Jāpiebilst, ka pilnigi visi musu treniņgrupas audzēkņi 200 metros sasniedza savus personiskos rekordus.
Nākamā distance skrejceļā - 1000 metru skrējiens. Zēniem šajā distancē startēja 9 dalibnieki. Alberts Blajs spēcigā konkurencē izcinija 2. vietu ar jaunu personisko rekordu - 2:56,05. Uzvaru izcinija lietuvietis Deividas Dubra - 2:53,17.
Savukārt 1000 metru distancē meitenēm Sintija Kaufelde, vēl 400 metrus lidz finišam atrodoties vadibā, finišēja pēdējā 6. vietā pēc 3:42,20 minutēm. Šoreiz par labāku rezultātu neļāva cinities skrējiena laikā iegutā trauma. Šajā distancē Anitas Klapotes audzēkne Julija Gromova ieguva 4. vietu (rezultāts - 3:33,42). Bet uzvaru izcinija Karolina Šarkauskaite - 3:25,13.
Otrās dienas sacensibas veiksmigas izrādijās ari pārējiem sporta skolas pārstāvjiem. Dubultuzvaru tāllēkšanas sacensibās "A" grupas jauniešiem izcinija Mihails Jolkins (treneris Juris Volkinsteins) un Kristaps Sietiņš (Edgars Voitkēvičs) - attiecigi 6,78 un 6,47 metri. Savukārt Alina Kroškina izcinija 2. vietu tāllēkšanas sacensibās - rezultāts 4,86 metri. Vēl jāmin, ka Mihails Mesilovs (treneris Andrejs Saņņikovs) skrēja 200 metru finālā "A" vecuma grupas zēniem un ierindojās 5. vietā ar rezultātu 24,33 sekundes (priekšskrējienā 23,97).